شماره های تماس با ما : آقای معارفی : 09183845789 - خانم فرجی : 09913335630 - آقای خدری : 09182498959

تلویزیون ال‌ جی بخریم یا سامسونگ؟ کدام بهتر است؟

بازدید: 6,261 بازدید
تلویزیون ال‌جی بخریم یا سامسونگ؟

تلویزیون ال‌ جی بخریم یا سامسونگ؟کدام بهتر است؟ سوالی که بیشتر کاربران حین خرید تلویزیون جواب اصلیش را نمیدانند، امروز با جواب کامل این سوال در بخش مجله فروشگاه اینترنتی بونتک در خدمت شما کاربران هستیم و میخواهیم پاسخ این سوال را بدیم که تلویزیون ال‌جی خوبه یا سامسونگ؟

ببینید دوستان این درمورد این سوال همونطور که میدانید بحث بد و خوب بودن نیست و این دوتا برندی که الان میخواهیم در موردش بحث کنیم هر دو جزو پرفروش‌ترین و بهترین برندهای موجود در بازار هستند که هر ساله مدلهای خیلی زیادی را وارد بازار می‌کنند و علاقه‌مندان خاص خود را دارند. این دوتا برند جفتشون خوبند ولی برای انتخاب تلویزیون شما اول باید مشخص بکنید چه معیاری و چه انتظاراتی از تلویزیون دارید و بر اساس آن‌ها مشخص بکنیم که کدوم برند خوبه و از هر برند چه مدلی خوب است.

شاید تلویزیونی که برای شما مناسب باشه برای فردی که به بازی‌های گرافیکی علاقه‌ی خیلی بیشتری داره و به کیفیت تصویر و سرعت خیلی بیشتری نیاز داره مناسب نباشد، پس اول باید مشخص بکنید چه انتظاراتی از تلویزیون دارید.بسیار خب بریم سراغ معرفی این دوتا بلند ببینیم هر کدوم چه تفاوت‌ها و چه شباهت‌هایی با هم دارند.

طراحی تلویزیون های سامسونگ و الجی

اولین موضوعی که می‌خوایم بررسی بکنیم بحث طراحی مربوط به این دو تا تلویزیون هست. در این دوتا تلویزیون هم مدل عادی داریم که به اینترنت وصل نمی‌شوند و کیفیت تصویر مثلا پایین‌تری دارند مثل HD یاFull HD و هم مدلهای متوسط داریم که به اینترنت وصل می‌شوند و کیفیت تصویرشون بهبود پیدا می‌کنه و کیفیت تصویر 4k دارند و هم مدلهای پرچم‌دار داریم .مدلهای پرچمدار توی تلویزیون ال جی اسمشون OLED هست و توی تلویزیون‌های سامسونگ اسمشون میشه QLED . این دو تا مدلی که عرض کردم خدمتتون که پرچم دارد هستند هر چیزی که شما توی تلویزیون در نظر داشته باشید برای این تلویزیون ها سنگ تموم گذاشتند مثل کیفیت تصویر، کیفیت صدا ،پردازشگر و قابلیت‌هایی که در تلویزیون وجود دارد در مدلهای پرچمدار به آخرین level ارتقا پیدا می‌کند برای همین بهشون مدلهای پرچمدار میگن که معمولا هم از لحاظ طراحی و قیمت هر چیزی که شما از تلویزیون در نظر داشته باشید به سقف چسبیده اینم از اوناست.

طراحی تلویزیون های الجی و سامسونگ در مدلهای متوسط متوسط تقریبا مثل همدیگه هست ولی تو OLED و QLED تفاوت های بیشتری را ما مشاهده می‌کنیم . مثلا در تلویزیون OLED الجی از بغل اگر تلویزیون نگاه کنید تلویزیون تقریبا به دو قسمت می‌تونیم تقسیم بکنیم قسمت بالایش ضخامتش تقریبا سه میلیمتر میشه و قسمت پایینش که برد و پاور و قطعات داخلی تلویزیون در آن قرار گرفته است، ضخامت خیلی بیشتری داره و نزدیک تقریبا سه تا چهار سانتی‌متر می شود و بخش دیگر تا میرسه به قسمت پایه‌هاش که پایه‌ها معمولا در قسمت پشتی عقب نشینی خیلی بیشتری دارد و شاید نزدیک مثلا پانزده سانتی‌متری عقب‌نشینی بکند برای اینکه بتونه وزن تلویزیون را کنترل کند.مثل تلویزیون‌های c9 ال‌جی مدل b9 و مدل cx که مدل 2020هست کلا به این صورت است که ضخامت خیلی کمی دارد و بعدش یکمی بیشتر می شود و تو قسمت پایه‌هاش یکمی ضخامت کل تلویزیون بیشتر می شود .توی تلویزیون‌های QLED ما ضخامت سه میلیمتر و اینا نداریم توی مدلهایی که الان توی بازار هست نداریم معمولا تلویزیون تقریبا یه دست و ضخامتش از یک سانتی‌متر شروع میشه تا سه چهار سانتی‌متر که بستگی به مدل تلویزیون این ضخامت عوض می شود.

صفحه ‌تخت و صفحه منحنی در تلویزوین های الجی و سامسونگ

در تلوزویون های الجی تلویزیون منحنی نداریم.قبلا داشتیم تو زمان قدیم شرکت الجی تلویزیون منحنی هم می‌زد ولی تو مدلهای جدید هیچ کدومشون تلویزیون منحنی نیست.برای تلویزیون های برند الجی اگر مدلی را برای شما پیشنهاد کردند که این تلویزیون ال‌جی منحنی است بدونید که قطعا تقلبی است چون در سال 2020 و 2021 فعلا تلویزیون منحنی الجی دیگر وارد بازار نشده ولی در تلویزیون‌های سامسونگ ما مدل منحنی داریم مثل تلوزویون های RU7300 که محصول 2019 بود و تلویزیون TU8300 که محصول 2020 این کمپانی است ، تلویزیون‌های سطح منحنی هستند و برای افرادی که به گیم و بازی‌های گرافیکی علاقه‌ی خیلی بیشتری دارند این مدل ها لذت خیلی بیشتری دارد چون صفحه منحنی هست و فرد را تقریبا فرا می‌گیرد از بغل و اینا و لذت خیلی بیشتری داره حین انجام بازی. پس اگر برای بازی می‌خواهید حتما تلویزیون های منحنی سامسونگ را انتخاب کنید. پس اینم از طراحی مربوط به صفحه تخت و منحنی.

تلویزیون ال‌جی بخریم یا سامسونگ؟

پایه وسط و پایه بغل

از لحاظ پایه تلویزیون هم در هر دوتا برند هم پایه دو طرف داریم که در اطراف تلویزیون قرار می‌گیرد و هم پایه وسط داریم.مثلا تلویزیون C9یا تلویزیون B9 تلویزیونهای CX تلویزیون های پایه وسط این وسط ال جی هستند ولی مدلهای دیگر مثل NANO80 پایه دوطرفه هست که بستگی به سلیقه‌ی خودتون می توانید انتخاب کنید کدام پایه را دوست دارید و کدام را دوست ندارید.

در تلویزیونهای سامسونگ هم به همین شیوه هست.تلویزیونی مثلا TU7000 که اینا پایه دو طرف هستند ولی تلویزیون مثلا TU8500 که 2020 است پایه وسط هست و یا مثلا QLED مثل Q80 پایه وسط هست یا Q70 که اونم پایه وسط هست که هرکدام طراحی و ظرافت خاص خودشون را دارد که بیشتر سلیقه‌ای آنها را نگاه بکنید و هر کدوم که بیشتر دوست داشتید. میتوانید انتخاب بکنید. پس این از طراحی کلی مربوط به این دوتا برند که در موردش بحث کردیم. در ادامه پست تلویزیون ال‌جی بخریم یا سامسونگ؟ همراه ما باشید.

کیفیت تصویر در تلویزیون های الجی و سامسونگ

در تلویزیون کیفیت تصویر خیلی مهم است .تلویزیون های ال‌جی جنس پنلشون IPS هست و تلویزیونی های سامسونگ جنس پنلشون VA هست. در تلویزیون های‌ IPS زاویه دید بیشتری داریم و اگر از بغل تلویزیون نگاه بکنیم رنگ‌ها بهم نمیریزه ولی کمی کنتراست و وضوح رنگ‌ها کمتر میشه و رنگ‌های خیلی طبیعی‌تری را نشان میدهد که اگر شما جزو افرادی هستید که در زمینه عکاسی فعالیت دارید و نیاز هست که رنگ‌ها را به صورت طبیعی خود نشان بدهید حتما تلویزیون‌های ال جی را بردارید چون رنگ‌های خیلی طبیعی‌تری را نشان میدهند.

در تلویزیون‌های سامسونگ که جنش پنلشون VA هست زوایه دید یه خورده کمتری داریم ولی وضوح رنگ‌ها و اشباع رنگ‌ها بیشتر است و به همین دلیل هم هست که بیشتر تلویزیونهایی که برای بازی‌های گرافیکی و گیمینگ انتخاب می شوند تلویزیون های سامسونگ هستند. مخصوصا مدلهایی که منحنی هستند خیلی لذت بیشتری دارند. پس اگر جزو افرادی هستند که به بازی گرافیکی علاقه‌مند هستید به نظر من تلویزیون های سامسونگ خیلی بهتر جوابگو هستند.

در هر دو تا برند هم کیفیت تصویر بستگی به مدلی که انتخاب می‌کنید فرق می‌کند.در هر دوتا برند ما تلویزیون HD داریم ، تلویزیون Full HD داریم ، تلویزیون 4K داریم و تلویزیون AFK داریم که جدیدا قرار است وارد بازار شوند و بستگی به مدل تلویزیون می توانید انتخاب کنید که کیفیت تصویر مربوط به تلویزیون به چه صورتی باشد.

کیفیت صدا در تلویزیون های سامسونگ و الجی

موضوع دیگری که می‌خواهیم بررسی کنیم بحث کیفیت صداست. در هر دو تا تلویزیون بستگی به مدل تلویزیون کیفیت صدا فرق می‌کند ولی توی مدلای QLED و OLEDصدا و کیفیت مربوط به صدا و توان خروجی مربوط به صدا ارتقا پیدا کرده و معمولا یه سری قابلیت مثل Dolby Atmos بهشون اضافه شده که یه صدای فراگیری را در فضا پخش می کند که حس حضور در آن فضا را به کاربر می دهد. ولی در کل از لحاظ صدا اگر این دو تا برند را مقایسه کنیم تفاوت زیادی با هم ندارند.

قابلیت اسمارت

موضوع دیگه‌ای که خیلی مهم است و می‌خواهیم بررسی بکنیم بحث اسمارت یا قابلیت‌های هوشمند مربوط به این دوتا تلویزیون هست. تلویزیون های ال جی سیستم عاملشون webOS و سیستم عامل تلویزیون سامسونگ تایزن نام دارد . هیچ کدوم از این دوتا برند حافظه داخلی ندارند و شاید در بعضی از مدلها شاید برخی از مدلها 8 گیگ حافظه داشته باشند.در تلویزیون‌های ال جی و سامسونگ نصب کردن برنامه ها یکمی دردسر دارد که در پست جدید به زودی برای شما کاربران عزیز فروشگاه بونتک آموزش خواهیم داد که چطور برنامه روی این دوتا تلویزوین نصب کنید. در تلویزیون های سامسونگ که سیستم عامل تایزن هست یه خورده نصب کردن برنامه راحت‌تره ولی در الجی یکمی دردسر دارد که اینارو بهتون آموزش میدیم.
توی هر دو تا برند هم تلویزیونهایی هستن که ساده هستند به اینترنت وصل نمیشن، تلویزیونهایی هم هستن که به اینترنت وصل می‌شوند هم با سیم هم بدون سیم و بصورت بیسیم هم می‌تونید گوشی موبایل ، تبلت و یا لپ‌تابتون را به تلویزیون انتقال بدید که تو صفحه نمایش بزرگتری تصاویر یا محتوایی که می‌خواید ببینید.

کنترل جادویی

موضوع دیگه‌ای که هست بحث کنترل جادویی مربوط به این دو تا تلوزیون است. در تلویزیون‌های الجی ما کنترل جادویی داریم، کنترل جادویی کنترلی هست که کنترل ماوسی هم اصطلاحا ازش نام می برند و اگر تو مچ دستتون قرار بدید و مچ دستتون را حرکت بدید یه اشاره‌گر کوچک توی صفحه ‌نمایشی تلویزیون نشون داده می شود که خیلی راحت می‌تونید کارهای مربوط به تلویزیون را انجام بدید و مدیریت راحت‌تری را روی تلویزیون انجام بدید. این کنترل جادویی در تلویزیون ال جی موجوده و در تلویزیون سامسونگ کنترل هوشمند داریم.

تلویزیون ال‌جی بخریم یا سامسونگ؟

زبان فارسی در تلویزیون های الجی و سامسونگ

مورد دیگه که بعضی از افراد براشون مهم است بحث زبان مربوط به تلویزیون هاست. تلویزیون‌های ال جی اصلی که الان توی بازار و وارداتی هستند هیچ کدومشون زبان فارسی ندارند و اگر تلویزیون ال‌جی را به شما نشان دادند که فارسی هست مطمئن باشید یا تقلبی است یا مدلهای مونتاژ ایران. چون هیچ کدام از مدلهای اصلی منو فارسی ندارند و منو آنها انگلیسی یا عربی و زبان‌های دیگه هست که می‌توانید انتخاب کنید.

توی تلویزیون‌های سامسونگ مدل‌هایی که مونتاژ مصر هستند بیشترشون فارسی هستند ولی مدل‌هایی که مونتاژ مجارستان ،اسلواکی و اروپا هستند منوشان انگلیسی هست.

گیرنده دیجیتال و رسیور داخلی

گیرنده‌ی مربوط به دیجیتال و رسیور که توی تلویزیون ها هست که تقریبا 98 درصد تلویزیون‌های ال جی هم گیرنده‌ی دیجیتال داریم هم رسیور داخلی را داریم که می‌توانیم شبکه‌های جهانی را باهاش بگیرید ولی در تلویزیون های سامسونگ مدلهایی که منتاژ مصر هستند بیشترشون فقط گیرنده‌ی دیجیتال دارند و رسیور داخلی ندارد. ولی مدلهایی که مونتاژ مجارستان ، اسلواکی و اروپا هستند گیرنده‌ی رسیور هم دارند و می توانید شبکه‌های جهانی را باهاش نگاه کنید.

سرعت رفرش در تلویزیون ها

موضوعی که توی تلویزیون خیلی مهمه سرعت رفرش مربوط به تلویزیون یا سرعت هرتز تلویزیون است. این موضوع توی تلویزیون خیلی خیلی مهمه و اگر خیلی ساده براتون توضیح بدم بحث اینه که فیلمی که الان توی تلویزیون دارید مشاهده می کنید به صورت صاف و روان نشان داده میشه یا پرش داره و تکه تکه پخش میشه و چشم شما را خسته می‌کند. معمولا تلویزیونی که ساده هستند ، ساده منظورم اینه که سرعت رفرش پایینی دارند سرعت رفرششون بین پنجاه هرتز یا شصت هرتز است و این تلویزیون برای بازی‌های گرافیکی به درد نمی‌خوره چون پرش تصویر داره و چشم کاربر را خسته میکنند. افرادی که به بازی‌های گرافیکی و گیم علاقه‌مند هستند باید تلویزیون‌هایی را بردارند که سرعت رفرش خیلی بالاتری دارند یعنی در هر ثانیه پردازش خیلی سریعتر انجام میده و عکسهارو خیلی با سرعت بیشتری لود می‌کنه و به جای اینکه تصویر تکه تکه پخش بشه و چشم شما را خسته کنه به صورت خیلی صاف و روان این را بهتون نشان میده و چشم کاربر خسته نمی‌شود. برای اینکه این تلویزیون را انتخاب بکنید باید حتما سرعت رفرش تلویزیون بین 100 تا 120 هرتز باشد حالا اگر بیشتر هم باشد که چه بهتر.

توی هر دوتا برند تلویزیونی داریم که سرعت رفرششون بالاست مثلا تلویزیون NANO86 الجی سرعت رفرش 100 تا 120 هرتز هست که برای بازی خیلی خوب هست.در سامسونگ تلویزیون هایی هستند مثل TU8000 و TU8500 که اینا هم سرعت رفششون بالاست و برای بازی خیلی می‌توانید ازش استفاده کنید.حالا این دوتا مدیری که گفتیم LED هستند و در QLED که صددرصد سرعت رفرش خیلی بالاتره و پردازش با سرعت خیلی بیشتری انجام می شود ولی یه خورده قیمتشون نسبت به ال ای دی ها بیشتر است.پس اگر خواستید قیمتش هم مناسب باشه و ال ای دی باشه این دوتا مدل هستند. حالا مدلهای دیگه ای هم هستند که اونا را هم در پست های آینده بررسی می‌کنیم.

تلویزیون ال‌جی بخریم یا سامسونگ؟

بسیار خب دوستان پس اینم از معرفی کامل دوتا برند ال‌جی و سامسونگ که تفاوت‌ها و شباهت‌های هردوی این برندها را برای شما عزیزان گفتیم تا با دید بازتری انتخاب کنید که الجی برای شما مناسب است یا سامسونگ و در هر دو تا برندهمشخص کنید که کدام مدل برای شما مناسب است. مثلا اگر تلویزیون هایی می‌خواهید که ضخامتشان کم باشه حتما باید ال‌جی را انتخاب کنید و یا اگر به کنترل جادویی علاقه‌مند هستید باید ال‌جی بردارید. اگر تلویزیون هایی که می‌خواید که پنلشوان ای پی اس هست و رنگ‌های خیلی طبیعی‌تری را میخواید مشاهده بکنید باید ال‌جی را بردارید. اگر تلویزیون هایی می‌خواید که صفحه منحنی داشته باشد دیگر الجی نداره و باید سامسونگ را انتخاب کنید. اگر تلویزیون‌هایی را می‌خواید که رنگ های خیلی با وضوحتر بیشتر و کنتراست بیشتر و ساتوریشن خیلی بیشتری دارند باید سامسونگ را بردارید.
اگر تلویزیونهایی می‌خواهید که مثلا بدون فریم باشه می‌توانید تلویزیون‌های سامسونگ بردارید که بیشترشون سلیقه‌ای هست و بعضیاشون از روی منطقه است ، برای مثال اگر می‌خواید تلویزیونی باشه که برای بازی‌های گرافیکی می‌خواهید ازش استفاده کنید تلویزیون سامسونگ و تلویزیون‌های ال جی موجوده ولی باید مدلهایی انتخاب بکنید که سرعت رفرششون خیلی بالاتر باشد.پس براساس این مواردی که بهتون گفتیم انتخاب بکنید الجی را بردارید یا سامسونگ.

این پست بنظرم خیلی مهم بود و حتما اگر قصد خرید تلویزیون الجی و سامسونگ را دارید این پست را با دقت دنبال کنید. اگر دوستانی هم داره که قصد خرید تلویزیون دارند حتما این پست را براشون بفرستید تا با دید بازتری انتخاب بکنند که کدام برند برای آنها مناسب است.خیلی ممنون که تا آخر پست با ما همراه بودید و اگر نظری ، انتقادی و پیشنهادی دارید پایین همین پست برای ما کامنت بگذارید خیلی خوشحال میشوم که نظر شما را درمورد “تلویزیون ال‌جی بخریم یا سامسونگ؟” بدونم.

چه تلویزیونی بخرم؟

پاسخ به این سوال به خیلی از پارامتر ها بستگی دارد،در یک جواب کلی می توان گفت اینکه چه تلویزیونی مناسب شماست بستگی به انتظار شما از تلویزیون بستگی دارد یا به بیان ساده تر به این بستگی دارد که میخواهید با تلویزیون چکار کنید(گیمینگ،کارهای حرفه ای و یا استفاده معمولی).

تلویزیون منحنی مناسب چه کسانی است؟

این تلویزیون ها مخصوص کسانی است که قرار است مدت نسبتا زیادی پای تلویزیون بنشینند مثل کسانی که تلویزیون را برای گیمینگ خریده اند،تریدرها و ...

چرا تلویزیون سامسونگ بخرم؟

این تلویزیون ها دارای طراحی بسیار شیک،صفحه بی کران،اشباع رنگ عالی و کنتراست فوق العاده هستند و نسبت به قیمت اقتصادی این تلویزیون ها قطعا ارزش خرید بالاتری نسبت به خیلی از برندها دارند.

چرا تلویزیون الجی بخرم؟

این تلویزیون ها دارای پنل IPS می باشند و بهترین تلویزیون ها برای استفاده در محیط روشن محسوب می شوند،در کل اگر یک تلویزیون لوکس با امکانات عالی و کیفیت صفحه بالا میخواهید الجی قطعا از بهترین انتخاب های شما برای خرید تلویزیون است.

4.2/5 - (39 امتیاز)
دسته‌بندی راهنمای لوازم خانگی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

30 پاسخ به “تلویزیون ال‌ جی بخریم یا سامسونگ؟ کدام بهتر است؟”

 1. سلام یک کلام
  تلویزیون های الجی تصویر بهتری دلرن
  تلویزیون سامسونگ صدای باز و شفاف خوبی دارن

  1. سلام
   برای توضیحات بیشتر و قیمت روز میتوانید با کارشناس فروش آقای معارفی 09183845789 در تماس باشید

   1. ممنون از راهنماییتون ،توضیحات خیلی کامل داده شده ،وخیلی به انتخابم کمک کرد.

  1. اگر نیاز به مشاور و خرید تلویزیون دارید با کارشناسان فروش بونتک تماس بگیرید
   شماره تماس آقای معارفی : 09183845789

 2. سلام وخسته نباشین.درصورت خریدحتما ازسایت پیشنهایتون استعلام میکنیم،درصورت مناسب بودن قیمت{قیمت کف}حتما خریداری میشه.
  قبلا ازسایتهای دیگه ومشابه استعلام کردیم ولی قیمت مناسبی ندادن.انشالله که قیمتهای سایت پیشنهادیتون مناسب باشه.
  ممنون ازسایتتان جهت مقایسه ی تلویزیونها.

 3. سلام.یکی ازدوستان من ازطرفدارهای قدیمی پاناسونیکه.میخوا led بگیره.مونده سامسونگ بگیره یاپاناسونیک.تلویزیونه سامسونگ منوکه دیده بهش علاقه مندشده.لطفا یک مقلیسه هم بین سامسونگ وپاناسونیک درسایتتان بذارین تاباخیال راحتر انتخاب کنه.ممنون.

  1. سامسونگ سری au7000 , au8000… افتضاح هستن پنلش فوری میسوزه-25-30میلیون تلویزیون در عرض چند ماه سوخت و قابل تعمیر نیست

 4. سلام خسته نباشید.ممنون ازتوضیحاتون.من بعدازخیلی بررسی وراهنماییهای شما، سامسونگ مدل50au8000راانتخاب کردم.برام جالبه که نظرتون رادرمورداین مدل بدونم.الان تقریبا1هفتس خریدم وواقعاازوضوح وکیفیتش راضی هستم.

 5. سلام وخسته نباشید.ازنظرقسمت پاور{منبع تغذیه)کدومش قویتروبااطمینانتره؟ومدت زمان بیشتر ی میشه روشن گذاشت.؟

  1. سلام
   بستگی به مدل در هر برند داره ولی اکثر مدل های سامسونگ گیمینگ هستند مدت زمان بیشتری می تواند نسبت به الجی کار کند . باز هم بستگی به مدل در هر برند دارد

 6. سلام
  دوتا اشتباه تایپی داخل متن هست اصلاح کنید
  یکی تیتر کیفیت صدا
  یکی هم سطر اخر بخش رفرش
  ممنون از مطلبی گه گذاشتید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت