شماره های تماس با ما : آقای معارفی : 09183845789 - خانم فرجی : 09913335630 - آقای خدری : 09182498959

راهنمای خرید یخچال + معرفی بهترین مدل های یخچال

بازدید: 1,837 بازدید
راهنمای خرید یخچال + معرفی بهترین مدل های یخچال

در این پست از مجله بونتک راهنمای جامع خرید یخچال را با تمام اطلاعاتی که برای خرید یخچال جدید نیاز دارید آماده کردیم.قبل از پرداختن به راهنمای خرید یخچال و معرفی بهترین مدل های یخچال لازم است که به معرفی ساده ای از یخچال بپردازیم و در ادامه به بررسی مدل های یخچال می پردازیم و در مورد راهنمای خرید آن نیز بحث خواهیم کرد.

فهرست

معرفی یخچال و کارایی آن

یخچال مهمترین وسیله در هر آشپزخانه ای است. از تازه نگه داشتن غذا گرفته تا چسباندن عکس های خانوادگی روی آن که از نظر شکل و هم از نظر عملکرد بسیار قابل توجه است.به دلیل وجود انواع مختلف یخچال و فریزر، تشخیص اینکه چه اندازه یا سبکی به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد، یکمی کار دشواری به نظر می رسد.

همانطور که گفتیم یخچال یکی از لوازم خانگی ضروری محسوب می شود و سالهای طولانی ممکن است در آشپزخانه با آن سپری کنید.در اینجا سوالاتی پیش می آید که در ادامه به انها پاسخ خواهیم داد.برای نمونه سوالاتی مثل : آیا یخچال ارزش هزینه کردن برای یک مدل داخلی پیشرفته را دارد؟ یا یک یخچال ساده با امکانات کم کافی است؟اگر به خواندن این مطلب علاقه دارید می‌توانیم به شما در تصمیم‌گیری آگاهانه در خرید یخچال کمک کنیم.

اندازه یخچال بر اساس تعداد افراد خانواده

اولین مرحله در راهنمای خرید یخچال اندازه آن است که باید تصمیم بگیرید که کدام اندازه یخچال با نیازهای شما مطابقت دارد. ظرفیت کلی یک یخچال شامل هر دو بخش یخچال و فریزر خواهد بود. اکثر یخچال ها ظرفیت های جداگانه هر بخش را در مشخصات خود درج می کنند.

جدول راهنمای خرید یخچال از نظر تعداد افراد خانواده

تعداد افراد خانواده حجم توصیه شده یخچال
1 تا 2 نفر 250-380 لیتر
3 تا 4 نفر 350-530 لیتر
بیش از 5 نفر 440 لیتر به بالا

در مرحله بعد، فضایی را که قصد دارید یخچال را در آن نصب کنید، اندازه بگیرید. اگر در فضایی که توسط کابینت احاطه شده است نصب می شود، مطمئن شوید که محلی را برای تهویه و باز کردن درب در نظر گرفته اید. همچنین مهم است که اطمینان حاصل کنید که یخچالی که انتخاب می‌کنید از درب ورودی براحتی وارد خانه شود و با راه پله ها ، درب های داخلی و ورودی آشپزخانه برخوردی نداشته باشد.

https://buntak.com/wp-content/uploads/2022/04/refrigerator-sizing-buying-guide-1.webp

همچنین مهم است که بدانید یخچال جدید شما تا چه اندازه از دیوار یا کابینت‌های اطراف بیرون می‌آید. انتخاب یخچال توکار یا عمقی به تمیز نگه داشتن راهروها کمک می کند و فضای آشپزخانه شما را باز می کند. در ادامه با این نوع یخچال ها بیشتر آشنا می شوید.

انواع یخچال ها

نکته بعدی که در خرید یخچال بسیار حائز اهمیت است ، نوع و مدل یخچال می باشد.در ادامه این پست به بررسی و معرفی مدل های متفاوت انواع یخچال ها می پردازیم و مزایا و معایب هر یک از آن ها را باهم مقایسه می کنیم.در بخش های سبز رنگ نوع و مدل یخچال را معرفی کردیم و در بخش های کادر قرمز مزایا و معایب یخچال ها را با هم بررسی می کنیم.

بررسی و راهنمای خرید یخچال فریزر بالا


این نوع یخچال ها که بخش فریز در قسمت بالایی یخچال قرار دارد جز رایج ترین یخچال ها بشمار می رود.این یخچال ها 10 تا 25 درصد انرژی کمتری نسبت به یخچال های فریزر پایین مصرف کنند.یخچال فریزر بالا مواد غذایی منجمد شده را در بخش بالایی نگهداری می کنند و اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستند که زیاد به سراغ یخچال می روید این مدل شاید زیاد برای شما کارایی نداشته باشد.

در این نوع یخچال امکانات خاص زیادی پیدا نمی کنید ولی با توجه به طیف وسیعی از تولید این مدل از یخچال از هر برندی می توانید به راحتی مدل دلخواه خود را برای خرید انتخاب کنید. این یخچال های قیمت بسیار مناسب و مقرون به صرفه دارند و یک گزینه عالی برای افرادی است که نیازهای اولیه یخچال را دارند محسوب می شود.

از طرفی دیگر فضای اشغال شده این یخچال در مقایسه با مدلهای دیگر مثل ساید بای ساید ، دوقلو و غیره بسیار کم بوده و مناسب آشپزخانه هایی هست که فضای کوچکی دارند.

مزایای یخچال فریزر بالا :

 • ارزان‌ترین یخچال برای خرید
 • مصرف انرژی کمتر نسبت به مدل های دیگر
 • مدل های گوناگون از برندهای مختلف

معایب یخچال فریزر بالا :

 • بخش تازه نگه داشتن مواد غذایی در پایین

بررسی و راهنمای خرید یخچال فریزر پایین

یخچال فریزر پایین گزینه خوبی برای خانواده هایی است که می خواهند غذای تازه داشته باشند. این دستگاه‌ها که به عنوان یخچال‌های پایه پایین نیز شناخته می‌شوند، کمی گران‌تر از یخچال های فریزر بالا هستند. با این حال، با نگه داشتن مواد غذایی مهم مانند نوشیدنی ها و محصولات، طراحی ارگونومیک تری ارائه می دهند.استفاده از این یخچال ها راحت است و شما مجبور نیستید مرتب خم و دچار کمردرد شوید.

محفظه فریزر این مدل ها معمولاً کشویی است که برای دسترسی آسان به مواد غذایی یخ زده مورد علاقه شما بیرون کشیده می شود. بسیاری از یخچال‌های فریزر پایین دارای سبدهای سیمی یا محفظه های ذخیره‌سازی هستند تا به چیدمان مواد غذایی منجمد شما کمک کنند. در نتیجه فضای قابل استفاده کمتری را فراهم می کنند اما مرتب نگه داشتن وسایل را آسان تر می کنند.

مزایای یخچال فریزر پایین :

 • طراحی مناسب یخچال برای استفاده روزمره
 • طراحی بخش فریزر بصورت کشویی
 • تنوع مدل‌ها و برندهای یخچال های فریزر پایین

معایب یخچال فریزر پایین :

 • در مقایسه با یخچال فریزر بالا کمی گران قیمت هستند
 • در فریزر کردن ممکن است کندتر از یخچال های فریزر بالا باشند

بررسی و راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

یخچال های ساید بای ساید بخش های نگه داری تازه موادع غذایی و یخ زده را در مجاورت یکدیگر قرار می دهند. انجام این کار دسترسی آسان به هر نوع غذایی را فراهم می کند. از آنجایی که هیچ یک از بخش‌ها به عرض کامل دستگاه امتداد نمی‌یابد،در این نوع یخچال برای قرار دادن وسایل بزرگ‌تر گاها مشکلاتی به وجود می آید. بنابراین قبل از خرید یخچال ساید بای ساید به ظرفیت و انعطاف پذیری داخلی دقت کنید.

انتخاب مدلی با قفسه‌ها و محل ذخیره‌سازی قابل تنظیم می‌تواند به شما کمک کند تا چیدمان را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید. این نوع تطبیق پذیری اغلب عرض باریک را جبران می کند. بعلاوه، یخچال های ساید بای ساید دارای تعداد زیادی فضای ذخیره سازی درب هستند که به عنوان محلی برای نوشیدنی ها و سایر اقلام کوچکتر عمل می کند. فقط توجه داشته باشید که اگر می خواهید مدلی با قابلیت یخ ساز و آب سردکن خارجی داشته باشید، احتمالاً باید چند محل درب را قربانی این قابلیت کنید.

نکته دیگری که در راهنمای خرید یخچال های ساید بای ساید باید به آن اشاره کنیم قیمت آن هاست.یخچال های ساید بای ساید به دلیل داشتن امکانات بیشتر و فضای دخیره سایزی بالا طبیعتا گرانتر از یخچال های فریزر بالا و پایین هستند.

مزایای یخچال های ساید بای ساید :

 • قابلیت های جالبی مانند یخ ساز و آب سرد کن
 • طراحی زیبا و خلاقانه که به محیط اشپزخانه زیبایی خاصی می بخشد.
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • دسترسی مناسب برای افراد ویلچری

معایب یخچال های ساید بای ساید :

 • به دلیل داشتن یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال می کند.
 • به دلایل باریک بودن فضای داخلی برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.

بررسی و راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی

یخچال فریزرهای درب فرانسوی یک نوع شیک از یخچال های فریزر پایین هستند. آنها دارای درهای دوتایی هستند که به جای درب تکی که به سمت چپ یا راست باز می شود از مرکز به سمت بیرون حرکت می کنند. درب های نیمه عرض به این مدل ها اجازه می دهد تا در فضاهای تنگ تری فشرده شوند.

اگر یک فضای کوچک آشپزخانه در نزدیکی یخچال خود دارید، انتخاب طرح درب فرانسوی می تواند به وسیع نگه داشتن راهروها حتی با باز بودن درها کمک کند. به علاوه، وقتی فقط یکی از دو در را باز می‌کنید، دیگری به حفظ هوای خنک کمک می‌کند و بار سیستم خنک‌کننده را سبک می‌کند.

در بخچال های درب فرانسوی بطور معمول بخش فریزر در پایین یخچال قرار دارد و درهای یخچال معمولا بصورت چهارتایی هم دربخش تازه نگه داشتن مواد غذایی و هم در بخش فریزر قرار دارد.

مزایای یخچال های درب فرانسوی :

 • امکانات و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • نمای شیک و زیبا در آشپزخانه
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب

معایب یخچال های درب فرانسوی :

 • به دلیل داشتن یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال می کند.
 • به دلایل باریک بودن فضای داخلی برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.

بررسی و راهنمای خرید یخچال دوقلو

یخچال های فریزر دوقلوی دارای طراحی زیبایی هستند که به آشپزخانه شما زیبایی به سزایی می بخشد.طبقه تاشو یخچال امکان قرار دادن ظروف با ارتفاع زیاد را ممکن می سازد.یخچال های دوقلو ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی مناسب با انعطاف‌پذیری زیاد است.این یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که به طور یکنواخت با کابینت های اطراف هماهنگ شوند. این به باز نگه داشتن آشپزخانه شما کمک می کند و به خصوص اگر فضای کمی دارید می تواند مفید باشد.

تقریباً یخچال و فریزر  دوقلو هم مدل و برند های مختلفی را دارد. بنابراین هر سلیقه ای که دارید، گزینه ای وجود دارد که دوستش خواهید داشت. فقط توجه داشته باشید که عمق کم آنها کمی ظرفیت را محدود می کند. بنابراین مطمئن شوید که مدلی با فضای ذخیره سازی کافی برای نیازهای خانواده خود پیدا کنید.

مزایای یخچال های دوقلو :

 • یخچال و فریزر دوقلو را می‌توان در فضاهای مجزایی قرار داد.
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب

معایب یخچال های دوقلو :

 • فضای نسبتاً زیادی را اشغال می‌کنند

امکانات و ویژگی های یخچال

بعد از اینکه سایز و نوع یخچال مورد نظر خود را مشخص کردید، ویژگی هایی را که در خرید یخچال برای شما مهم هستند اولویت بندی کنید.براینمونه از ویژگی های جالب وجود آب‌ سردکن و یخ‌ ساز در یخچال است. وجود آب‌ سردکن و یخ‌ ساز در درب یخچال باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما می‌شود ، چون مجبور نیستید در یخچال را برای نوشیدن آب سرد باز و بسته کنید.

قفسه ها و کشوهای قابل تنظیم

قفسه هایی که به داخل و خارج یخچال باز می شوند یا از وسط تا می شوند، نگهداری اقلام بزرگ مانند بطری های 2 لیتری را بسیار آسان تر می کند. برخی از یخچال‌ها همچنین دارای قفسه و کشوهای متحرکی هستند که با نیازهای شما قابلیت تنظیم شدن دارند ، یا قفسه‌هایی با لبه‌های ضد ریزش دارند می توانید برای جلوگیری از پخش شدن مواد غذایی و آبکی جلوگیری کنید.

وجود دو کنترل دمای جداگانه

اکثر یخچال ها دارای دو کنترل دمایی جداگانه هستند. یکی برای غذاهای تازه یکی برای منجمد. با این حال، برخی از مدل ها دارای محفظه های اضافی هستند. محفظه های خنک کننده یکی از این نمونه ها هستند. این محفظه ها معمولاً بین یخچال و فریزر قرار می گیرند و دما را درست بالاتر یا پایین تر از نقطه انجماد حفظ می کنند.

مدل‌های دیگر دارای کنترل دمای خاصی هستند که می‌توانید بسته به نیازتان در هر زمان، آن‌ها را برای نگه داری تازه یا منجمد کردن مواع غذایی تنظیم کنید. در یخچال سامسونگ این ویژگی  FlexZone و در یخچال الجی Full-Convert نام دارد. برندهای مختلف یخچال از نام‌های متفاوتی برای این محفظه‌ها استفاده می‌کنند، اما همه آنها عملکرد یکسانی دارند.

قابلیت یخ ساز در یخچال ها

با قابلیت یخ ساز در یخچال ها دیگر هرگز منتظر یخ نباشید! یخ سازهای داخلی از آب فیلتر شده برای ساختن تکه های یخ در طول روز استفاده می کنند. بسته به نیاز خود، ممکن است بخواهید یخچالی با یک یخ ساز فوق العاده بزرگ یا حتی یخ ساز دوتایی برای سرد نگه داشتن نوشیدنی ها در نظر بگیرید.

قابلیت آب سرد کن در یخچال

یکی از محبوب ترین ویژگی های هر یخچالی آب سردکن است که دسترسی آسان به آب فیلتر شده و یخ خرد شده را فراهم می کند. برخی از یخچال ها که قابلیت آب سرد کن دارند، بطری‌های بزرگی را در خود جای می‌دهند که همیشه آب خنک را در دسترس داشته باشید. وجود آب سرد کن در بخش خاجی یخچال به شما این امکان را می دهند که لیوان خود را حتی بدون باز کردن درب یخچال پر کنید.

قابلیت درب در درب یا door in door

با این قابلیت شاهد صرفه جویی حیرت آوری در مصرف انرژی باشید.درب در درب یک درب اضافی روی درب اصلی قسمت یخچال است که میتوان مواد غذایی ضروری را در این قسمت قرار داد تا اولا وقت زیادی صرف پیدا کردن آن ها نشود و دوما در مصرف انرژی صرفه جویی شده و هوای داخل یخچال هدر نرود.باز و بسته کردن این قسمت باعث می شود بار زیادی به کمپرسور این یخچال برای تنظیم مجدد هوا وارد نشود و این کمپرسور طول عمر مفید بیشتری داشته باشد‌.

سیستم های خنک کننده چندگانه

یخچال های استاندارد دارای یک سیستم خنک کننده هستند که هوای سرد را به داخل فریزر پمپ می کند. سپس این هوا در صورت نیاز به داخل یخچال هدایت می شود. یخچال های پیشرفته اغلب دارای سیستم های خنک کننده جداگانه برای هر بخش هستند. با خنک کردن محفظه ها به صورت جداگانه، این واحدها کنترل بهتر دما و رطوبت را فراهم می کنند.

ویژگی های تازه نگه داشتن مواد غذایی

قابلیت تازه نگه داشتن مواد غذایی بستگی به فیلترهای هوای ساده و پیشرفته‌تر یونی دارد. این ویژگی می‌تواند هوای داخل یخچال شما را تمیز کنند. کشوهای آب بندی شده با خلاء راه عالی دیگری برای حفظ تازگی است.
برخی از یخچال‌ها حتی دارای سیستم‌هایی هستند که گاز اتیلن را جذب می‌کنند که برخی میوه‌ها هنگام رسیدن آزاد می‌کنند. این گاز فرآیند رسیدن را تسریع می کند. با برداشتن آن، یخچال طعم و بافت محصول شما را به میزان قابل توجهی برای مدت طولانی تری حفظ می کند.

مصرف انرژی در یخچال

یخچال هایی از برندهای معروف در بازار وجود دارد که حداقل 9 درصد انرژی کمتری نسبت به مدل های دیگر مصرف می کند. با خرید این یخچال ها در مصرف انرژی می توانید صرفه جویی کنید.

طراحی ، رنگ بندی و زیبایی یخچال

در طراحی مدل‌ها و رنگ های یخچال از رنگ های سیاه یا سفید گرفته تا رنگ شیک استیل ضد زنگ که با طراحی زیبایی که دارد می تواند با دیزاین آشپزخانه شما بخوبی مطابقت داشته باشد. بستگی به محیط آشپزخانه و ظاهر کابینت‌های خوانه تان می توانید رنگ مورد نظر خود را انتتخاب کنید تا با آشپزخانه شما مطابقت کاملی داشته باشد.

نکته ای که در اینجا باید مطرح کنیم این است که فولاد ضد زنگ تقریباً در هر محیطی عالی به نظر می رسد و به طور کلی نگهداری آنها آسان است.برای نگهداری راحت تر به دنبال مدل های مقاوم در برابر اثر انگشت باشید.

ویژگی ها هوشمند در یخچال

با اتصال یخچال به شبکه خانگی خود می توانید دنیای جدیدی از امکانات را تجربه کنید. اکثر یخچال‌های دارای Wi-Fi به شما این امکان را می‌دهند که تنظیمات دما را به راحتی از روی تلفن هوشمند خود یا حتی با دستورات صوتی مشاهده و یا تنظیم کنید.برخی از مدل‌ها دارای دوربین‌های داخلی هستند تا بتوانید داخل آن را ببینید.

معرفی بهترین مدل های یخچال

همانطور که در بالا توضح دادیم بخچال فریزرها به چند دسته بالا و پایین ، دوقولو ، ساید بای ساید و درب فرانسوی تقسیم می شوند و در این بخش میخواهیم از هرکدام چند مدل معرفی کنیم تا در هنگام خرید یخچال بتوانید براحتی تصمیم گیری کنید و مدل دلخواه خودتان را بسته به نیازتان انتخاب کنید.

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS65R5401SL

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS65R5401SL

زمان زیادی از ورود یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS65R5401SL به بازار نمی گذرد و این یخچال ساید بای ساید جزو یخچال های ساید 2021 سامسونگ است.طراحی این مدل به صورت دو درب می باشد که سمت راست به قسمت یخچال و قسمت چپ به فریزر اختصاص یافته است.گنجایش کلی این یخچال 30 فوت می باشد و به راحتی می تواند فضای ذخیره سازی لازم برای خانواده های با جمعیت متوسط را فراهم کند.

مدل

RS65R5401SL

نوع یخچال ساید بای ساید
نوع کمپرسور اینورتر خطی
رده بندی مصرف انرژی ++A

 

قیمت و خرید یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS65R5401SL

 یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS50

یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS50N3513WW

اگر دنبال یک ساید اقتصادی با طراحی شیک و امکانات بالا می گردید بدون شک یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS50N3513WW یکی از بهترین گزینه ها برای شماست. این یخچال از نوع ساید بای ساید(دو درب) بوده که دارای ظرفیت کلی 510 لیتر یا 30 فوت می باشد که ظرفیت قسمت یخچال آن 357 لیتر و ظرفیت قسمت فریزر آن 144 سانتی متر می باشد. از نظر ابعاد نیز این ساید دارای ارتفاع حدودا 178 سانتی متری،عمق67 سانتی متری و پهنای 91 سانتی متری می باشد.

مدل

RS50N3513WW

نوع یخچال ساید بای ساید
نوع کمپرسور اینورتر خطی
رده بندی مصرف انرژی +A

 

قیمت و خرید یخچال ساید بای ساید سامسونگ مدل RS50

یخچال بالا پایین سامسونگ RT62K7160SL

یخچال بالا پایین سامسونگ RT62K7160SL

یخچال بالا پایین سامسونگ RT62K7160SL یکی از مدلهای ساخت کمپانی سامسونگ است که قسمت فریزر آن در بالا و یخچال آن در پایین است.این مدل در رنگ استیل به بازار عرضه شده است و با طراحی منحصر به فرد و گنجایش بالایی که دارد به راحتی نیازهای یک خانواده متوسط و پر جمعیت را برطرف می کند قسمت یخچال مدل RT62 دارای چهار طبقه و دو کشو و روی درب خود نیز دارای پنج طبقه است و همچنین قسمت فریزر آن دارای دو طبقه بوده و روی درب خود دارای دو طبقه است.

مدل

RT62K7160SL

نوع یخچال بالا پایین
نوع کمپرسور اینورتر دیجیتال
قابلیت بدون برفک دارد

 

قیمت و خرید یخچال بالا پایین سامسونگ RT62K7160SL

یخچال ساید بای ساید ال جی GR-X29

یخچال ساید بای ساید ال جی GR-X29

یخچال ساید بای ساید ال جی GR-X29 یکی از ساید های با قابلیت اینستا ویو ساخته شده توسط کمپانی ال جی می باشد.قبل از هرچیزی طراحی زیبا و ابعاد مناسب بیش از دیگر موارد در این یخچال خودنمایی میکند،پهنای متناسب این یخچال سبب می شود در آشپزخانه شما فضای زیادی اشغال نکند و دکوراسیون آشپزخانه شما را مدرن تر جلوه دهد! کمپرسور اینورتر خطی بکار رفته مشابه سایر مدلهای اینورتر دار ماندگاری طولانی، مصرف کم و صدای کمی حین روشن بودن یخچال دارد.قابلیت Hygiene FRESH+™ در این یخچال ال جی هوای داخلی یخچال را بصورت خودکار تصفیه و تمیز کرده و باعث می شود مواد غذایی شما برای مدت بیشتری تازه و سالم بمانند.

مدل

GR-X29

نوع یخچال ساید بای ساید
نوع کمپرسور دایرکت اینورتر
جنس بدنه استیل ضد زنگ

 

قیمت و خرید یخچال ساید بای ساید ال جی GR-X29

یخچال دوقلوی ال جی GR-B404-F401 نقره ای

یخچال دوقلوی ال جی GR-B404-F401 نقره ای

یخچال دوقلوی ال جی GR-B404-F401 نقره ای یکی از یخچال های دوقلوی ال جی می باشد به عبارتی دو قسمت است که یکی از آنها مخصوص یخچال است و درب آن به سمت راست باز می شود و دیگری مخصوص فریزر است و درب آن به سمت چپ باز می شود.ظرفیت کلی این دو یخچال با هم حدود 40 فوت و یا 695 لیتر است و تمام فضای ذخیره سازی یک خانواده پرجمعیت را تامین می کند و با حجم قابل توجهی که دارد حجم انبوهی از مواد غذایی را در خود جای می دهد.

مدل

GR-B404-F401

نوع یخچال دوقلو
نوع کمپرسور دایرکت اینورتر
رتبه مصرف انرژی ++A

 

قیمت و خرید یخچال دوقلوی ال جی GR-B404-F401 نقره ای

آیا امکانش هست درب یخچال را به سمت دیگری باز کنم؟

در مورد اکثر یخچال ها این امکان وجود دارد ولی قبل این کار با شرکت سازنده تماس بگیرید.

چند درصد از فضای یخچال و فریزر را استفاده کنیم؟

در مورد یخچال تفاوتی ندارد چون دمای یخچال دمای خیلی پایینی نیست ولی در مورد فریزر هرچه فضای داخلی آن پر تر باشد باعث میشود اقلام دیگر نیز یخ بزنند و دمای فریزر در حد پاین و بهینه حفظ شود.

بهترین راه برای تمیز کردن یخچال فریزر چیست؟

بهتر است ماهی یک بار فضای داخلی و خارجی یخچال فریزر را با استفاده از یک دستمال نم دار یا یک اسفنج نرم و سپس آب گرم تمیز نمایید، این کار در دراز مدت به زیباتر ماندن یخچال و جلوگیری از بو گرفتن فضای داخلی آن کمک شایانی می کند.

5/5 - (4 امتیاز)
دسته‌بندی راهنمای لوازم خانگی
اشتراک گذاری
نوشته های مرتبط

یک پاسخ به “راهنمای خرید یخچال + معرفی بهترین مدل های یخچال”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ورود به سایت